Hypotéka na pozemek

Hypotéka na pozemek může mít mnoho podob. Záleží na přání klienta, jeho možnostech a v neposlední řadě jsou důležité aktuální podmínky bank.

Hypotéka na pozemek má také svá specifika, která nelze při rozhodování o hypotečním produktu a konkrétní bance pominout. Obecně lze říci, že hypotéka na pozemek je snadným oříškem pro všechny banky - každá banka totiž umí poskytnout hypotéku na pozemek. Avšak při podrobném zkoumání podmínek a úzů bank zjistíme, že jen část bank je skutečně vhodná pro financování pozemku hypotékou.

Hypotéka na pozemek - čím se banky liší?

•     jen u některých bank je možná 100% hypotéka na pozemek
•     znalci některých bank hůře oceňují hodnotu pozemku - kupní cena se od hodnoty stanovené znalcem liší více
•     hodnota nezasíťovaných stavebních pozemků je u některých bank výrazně nižší
•     mnoho bank vyžaduje, aby na pozemku financovaném jejich hypotékou proběhla v určité lhůtě výstavba (obvykle do 2 let)
•     atd.

Důležité je ale hlavně to, že uvažuje-li klient o následné výstavbě domu rovněž na hypotéku, musí akceptovat fakt, že financování výstavby domu musí být provedeno u STEJNÉ BANKY, jako je hypotéka na pozemek. Není možné, aby na pozemek měla zástavní právo banka A a na dům banka B!!!

Hypotéka na pozemek - jak vybrat správnou banku?

Logicky je třeba vybrat takovou banku, která nabízí kvalitní hypotéku na pozemek a zároveň má kvalitní produkty na výstavbu domu. K tomu je třeba ještě přičíst takovou podmínku, aby daná banka vyhovovala co do posuzování klientovy bonity a úrokových sazeb.

Všechny výše uvedené aspekty při výběru hypotéky na pozemek správně zhodnotit. Rádi Vám v tomto pomůžeme: během jediné schůzky Vám odpovíme na Vaše otázky a posoudíme vhodnost jednotlivých řešení. Kontaktujte nás, naše služby jsou zcela bezplatné.

Kontakt

  •  

    info@hypokalkulacka.cz

     

Kontakt
1000 znaků zbývá